person wearing a ghost costume

Opublikowano

przez

Czy jesteś gotowy na dreszczyk emocji? Oto 5 nowości dla młodzieży, które Cię zahipnotyzują

Witaj na moim blogu, Księgarnia Ania! Halloween zbliża się wielkimi krokami, a ja staram się wydłużyć ten czas pełen duchów i tajemnic tak bardzo, jak tylko mogę. Od spacerów po starych cmentarzach, przez gubienie się w kukurydzianych labiryntach, aż po obserwację czarnych kotów bawiących się wśród dyni – całkowicie oddaję się magii tego okresu.

Kiedy duchy wzywają nas do domu

Pozwól, że zacznę od książki, która sprawiła, że musiałam przerwać czytanie na noc, aby dokończyć ją za dnia – tyle dreszczy emocji dostarczyła mi „Kiedy duchy wzywają nas do domu” autorstwa Katy de Becerra. Historia Sofii, która jako 12-latka zagrała w filmie grozy, teraz, lata później, musi stawić czoła przeszłości i rozwiązać zagadkę tajemniczego zniknięcia swojej siostry. Powrót do domu, który ją nawiedza, staje się podróżą przez zdradzieckie labirynty pamięci. Art deco zmieszane z aurą złotej ery Hollywood tworzy niezapomnianą atmosferę, która pozostaje w pamięci na długo po zakończeniu lektury.

Głos z góry

Laura E. Weymouth zabiera nas do początku XX wieku w swojej powieści „Głos z góry”. Wil i Ed, pomimo przepaści społecznej dzielącej ich światy, znajdują ukojenie w swoim towarzystwie. Połączenie mrocznej tajemnicy z duchami i niewyjaśnionych morderstw dostarcza dreszczyku, a krytyczne spojrzenie na wyższe sfery społeczne oraz ukazanie życia służby sprawiają, że książka ta jest idealną lekturą na październikowy wieczór.

Duch obnaża swoje zęby

„Duch obnaża swoje zęby” to historia Silasa, który przeżywa prawdziwy horror w Braxton’s Finishing School and Sanitorium. Autor, Andrew Joseph White, nie boi się ukazać surowej prawdy o okrucieństwach świata, a równocześnie przekazać historii o poszukiwaniu miłości i lepszego życia. To książka o gniewie, ale także o nadziei i walce o prawo do bycia sobą.

Jeśli już muszę być nawiedzona

Miranda Sun wprowadza nas w świat Carai Zacha w „Jeśli już muszę być nawiedzona”. Jest to pełna przygód podróż do świata duchów, w której główna bohaterka musi pogodzić pragnienia ducha babci z oczekiwaniami surowej matki. Książka ta łączy w sobie elementy rodzinnego dziedzictwa i walki z różnymi oczekiwaniami, oferując przy tym humorystyczne podejście do tematu duchów.

Gorzkie w Hollow

Na koniec przenosimy się do Appalachów w książce „Gorzkie w Hollow” autorstwa Kate Pearsall. Tajemnicze zaginięcie Linden oraz legendy o Motylkowym Człowieku, które owijają się wokół jej rodzinnego miasteczka, tworzą tło dla historii wypełnionej magią i tajemnicą. To debiut, który wyróżnia się szczegółami i przystępnym, a zarazem lirycznym piórem autorki.

Drogi Czytelniku, mam nadzieję, że znajdziesz wśród tych książek coś dla siebie – czy to chwile pełne strachu, czy przygody w towarzystwie duchów. Każda z nich oferuje odmienną podróż przez świat duchów i tajemnic, idealną na jesienne wieczory. Śmiało wybieraj i pozwól, aby te historie zawładnęły Twoją wyobraźnią… Szczęśliwego czytania!


Przeczytaj także:


O mnie

Cześć, jestem Anna Miszkin, autorka Bloga Księgarnia Ania. Zawsze byłam zapaloną miłośniczką literatury i od wielu lat staram się dzielić tą pasją z innymi. Z wykształcenia jestem filologiem polskim, a moje doświadczenie zawodowe obejmuje nauczanie języka polskiego, pracę jako redaktor i korektor, a także prowadzenie własnej księgarni!