Dekoracje wnętrz

Nautilus charakteryzuje się swoim dynamicznym oraz sportowym wyglądem.

Patek Philippe jest jedną z najsłynniejszych szwajcarskich firm. Nazywa się go twórcą najbardziej wyrachowanych a ponadto najdroższych zegarków na całym świecie. Zegarek marki Patek Philippe łączy w sobie luksus, wysokiej jakościnajlepszej jakości rzemiosło a także też wielopokoleniową tradycję, która to też stanowi bardzo ważny fundament firmy. Ponadto zegarki tej marki są wspaniałą lokatą kapitału, ponieważ ich kwota jest wysoka. Marka Patek Philippe należy do niewielkiej grupy marek na świecie, jakie przez cały ten czas pozostają niezależne względem olbrzymich korporacji.

Firmę Patek Philippe od ponad wieku posiada jedna rodzina.Prawie wszystkie części budujące zegarek Patek Philippe są własnoręcznie a także samodzielnie wytwarzane ciągle przez tego samego producenta ze Szwajcarii. Te wszystkie elementy powodują, iż zegarki tej firmy stanowią szalenie ważną pozycję w kolekcji miłośnika drogich zegarków. W ofercie towarów Patek Philippe podziwiać możemy aż ponad dwieście różnego typu modeli luksusowych zegarków. Różnią się między innymi wzorami, funkcjami, czy kolorami. Ich styl można scharakteryzować bardziej jako zachowawczy aniżeli nowoczesny a także nieszablonowy. Jeśli chodzi o materiał zrobienia bransolet a ponadto kopert, w asortymencie firmy dominuje białe, żółte, różowe złoto, jak również bardzo kosztowny, jakim jest platyna. Czasem zdarza się, że konstruktorzy marki Patek Philippe używają też stali chirurgicznej.

Do najbardziej znanych kolekcji firmy Patek Philippe należą Calatrava a także Nautilus. Calatrava dołączyła do oferty w tysiąc dziewięćset trzydziestym drugim roku. Wyróżnia się ona klasyczną, prostoliniową formą, jaka inspirowana była stylem Bauhaus.Nazwa Calatrava nawiązuje do liliowego krzyża. W średniowieczu krzyż ten wykorzystywany był przez zakon rycerski, który to pochodził z Calatravy. Symbol ten służy też za logo marki Patek Philippe. Zawsze jest on wygrawerowany na koronce każdego zegarka Patek Philippe. Nautilus z kolei wyróżnia się swoim dynamicznym oraz sportowym dizajnem. Tego typu design zaprojektowany został przez popularnego projektanta Géralda Genty. To właśnie ten geniusz stworzył taki klasyk, jak np. Audemars Piguet Royal Oak. Firma Patek Philippe jest czymś znacznie większym niż jedynie intrygującym projektem oraz designem. Przedsiębiorstwo pokazała własne talenty podczas pokazu takowych kolekcji, jak Grandes Complications, czy Complications. Odnajdujemy w nich zegarki z niezwykłymi szczegółami a także funkcjami tj. tourbillon, mechanizm bijący, wskaźnik faz księżyca, kalendarz wieczny, jak i funkcja czasu światowego.

Zegarki przedsiębiorstwa Patek Philippe przez cały czas ich funkcjonowania na rynku światowym, zaliczane są do najbardziej kosztownych oraz do najlepszych pod względem jakości na całym świecie. Z ciekawostek możemy napomknąć, iż w roku 1933 działalność ta ustanowiła rekord, kiedy zaprojektowała i sprzedała bankierowi z Ameryki Henry’emu Gravesowi najbardziej skomplikowany na tamte czasy kieszonkowy zegarek, który posiadał aż dwadzieścia cztery funkcje. Ten właśnie egzemplarz został sprzedany w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym dziewiątym roku na aukcji w Nowym Jorku za niezwykle dużą sumę, która sięgnęła jedenastu milionów dolarów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *