Dom i rodzina

Skierujmy swój wzrok ku roślinom iglastym, które najczęściej są formowane w najróżniejsze kształty.

Formowane rośliny tak zwane “topiary” są znane człowiekowi najpewniej od starożytności, dokładniej od starożytnego Egiptu. W dawnym Rzymie istniał zawód polegający na nadawaniu kształtu roślinom – topiarius. Niestety cała ta sztuka zanikła w średniowieczu, aby odrodzić się w szesnastym wieku oraz trzymać się dobrze po nasze czasy. Obecnie topiary cieszą się zainteresowaniem wśród właścicieli ogrodów w 3 zasadniczych formach: architektonicznej, geometrycznej i prawdopodobnie najpopularniejszej- amorficznej, która to forma polega na nadaniu roślinie kształtu surrealistycznego, nie mającego bardzo często odniesienia w przyrodzie.

 

Podczas tworzenia tego rodzaju ozdób często używanymi okazami roślinnymi są; cis, bukszpan, żywotnik jak również klon oraz buk. Niezbędne narzędzia, nasiona, nawozy a także sadzonki – to wszystko jest w stanie zapewnić centrum ogrodnicze. Mieszczące się blisko domów oraz kierowane przez fachowców w swojej dziedzinie, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zapalonych ogrodników i prowadzonych przez nich. Towary sprowadzane od najlepszych producentów oraz sadzonki dostarczone z wysokiej jakości hodowli zagwarantują każdemu ogrodowi wymarzoną jakość. Ten odpłaci się spokojem i pięknem, z którego my możemy skorzystać. Podstawą każdego ogrodu są nie tylko i wyłącznie bujne klomby kwiatów i szeroka gama różnych krzewów ustawionych nieśmiało na równo przyciętej trawie.

 

Prawdziwy ogród ma również wszelkiego typu rośliny formowane łódź. Klony, głogi, buki, dęby jak również lipy, brzozy oraz wierzby i jeszcze wiele wiele innych gatunków dają nam wiosną piękne ukwiecenie naszego zakamarku, natomiast w jesienne dni potrafią zachwycić paletą barw umilającym namodrobinę chłodne popołudnia w ogrodzie. Z kolei jeżeli zależy nam na pięknie ogrodu przez cały rok, skierujmy swój wzrok ku iglakom, które najczęściej, jako ozdoba, formowane są w najróżniejsze kształty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *