Dom i rodzina

Podłoga bambusowa

Aranżując swoje kąty mnóstwo ludzi postanawia korzystać z innowacyjnych rozwiązań. W gronie nich pojawiają się podłogi wykonane z bambusowych desek. Tego typu opcja raduje się dużą sławą i dużo osób wykonujących remonty bierze pod uwagę jej wykorzystanie. Co warto wiedzieć o tego typu rozwiązaniach a także czym wyróżniają się podłogi z bambusu?

Poszukując desek drewnianych na podłogę trzeba zawsze wziąć pod uwagę ich twardość. Ma ona wpływ na jakość oraz szybkość zużycia powierzchni. Należy mieć pojęcie o tym, że surowiec pozyskiwany z bambusa posiada niemałą twardość, poprzez to może być umieszczany nawet w bardziej intensywnie używanych przestrzeniach. W dodatku, dzięki szybkości wzrostu roślin, deski te posiadają znacznie niższe koszty od innych odmian drewna o podobnej właściwości. Bambusowa podłoga może okazać się też opłacalnym rozwiązaniem dla ludzi wspierających ekologię. Bambus przyrasta szybko. Decydując się na deski bambusowe nie trzeba obawiać się koniecznością ścinania drzew. Co jeszcze warto wiedzieć?

Bambusowe podłogi charakteryzuje się niezwykle wysoka odporność na zawilgotnienia i szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Przy stosownej impregnacji będą mogły deski te służyć dosłownie jako podłoga na tarasie albo balkonie. W wypadku podłóg wykonanych z bambusowych desek ceniony jest też ich wygląd. Nie tylko występują w różnych kolorach, ale także idealnie komponują się z aktualnymi stylami wnętrzarskimi. Powierzchnie przygotowane z bambusa świetnie wyglądają w stylu vintage, boho czy skandynawskim. Dzięki własnej uniwersalności potrafią również sprawdzić się w pozostałych wnętrzach. Dodatkowym atutem takich desek bambusowych jest prostota ich montażu. Choć znacząca większość podłóg z drewna montowana jest poprzez specjalistów, tu chętne jednostki mogą zamontować panele z bambusu samemu. Pojawiają się tu zarówno panele montowane z wykorzystaniem kleju, jak i tak zwane panele podłogowe na “klik”.

Głowiąc się nad wyborem takich paneli warto zwrócić uwagę na fakt, iż podłoga bambusowa sprawdzi się dosłownie w łazience lub pomieszczeniu kuchennym. W tych pomieszczeniach obowiązkowe jest umieszczenie zwłaszcza twardych paneli bardzo wysokiej jakości. Niemniej jednak będziemy mogli liczyć na to, iż drewniana podłoga sprawdzi się w nieco trudniejszych warunkach, a jej plusy estetyczne umożliwiają na stworzenie pięknej aranżacji tego miejsca. Takie deski mają wiele zalet. Stale rosnąca sława tylko i wyłącznie świadczy o tym, że stanowią alternatywę cenioną przez ogromną ilość ludzi. Do ich atutów zaliczyć można aranżowanie wyjątkowo miłej, serdecznej i przytulnej atmosfery w danym wnętrzu. To efekt szczególnie szanowany w aktualnych trendach jeśli chodzi o wnętrza. Osoby planujące wybrać tego typu podłogę niewątpliwie powinny zaciekawić się ofertą zaufanych przedsiębiorstw. Właściwie dopasowane deski podłogowe z całą pewnością będą funkcjonalnym wyjściem, które nada charakteru całej aranżacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *