Rekreacja i sport, Zdrowie

Personalne treningi są na terenie RP widziane raczej jako wymysł.

Treningi personalne są w Polsce odbierane zasadniczo jako wymysł lub wyłącznie dla ludzi o bardzo dużych pensjach. Natomiast właściwie każdy klub fitness proponuje możliwość skorzystania z usługi takiej jak trener personalny, a w dużych miastach tworzy się profesjonalne studia treningu personalnego. Coraz więcej ludzi korzysta z takich klubów, co prowadzi do zminimalizowania cen i zachęcenia do pracy nowych trenerów.

Zagadnienie treningu z trenerem personalnym to bardzo duże spektrum, które zakłada już od pierwszej chwili profesjonalne podejście do każdego klienta. Z pewnością priorytetową sprawą jest chęć ulepszenia sprawności ruchowo-fizycznej oraz dodatkowo sylwetki. Mamy więc do czynienia z obowiązkiem przygotowania planu treningowego ,a także konsultacji powiązanymi z należytym żywieniem. Doskonały trener personalny powinien nie tylko wiedzieć, w jaki sposób dostosować plan do prywatnych wymagań organizmu, ale głównie potrafić właściwie zmotywować swojego klienta, a następnie niewielkimi krokami wyznaczać mu kolejne cele do osiągnięcia. Poprawnie poprowadzony trening personalny wpływa nie tylko na nasze ciało, lecz także na umysł. Umożliwia rozładować emocje, złość, jak i pobudzać do pozytywnych działań.

Sporej ilości trenerów mówi, że praca z ich klientami trwa przez całą dobę. Po skończeniu treningu personalnego, np. trwającego godzinkę, nie kończy się ich praca, bo klient powinien zamienić tryb życia na zdrowszy. Taki trener powinien mieć nieustanny kontakt z klientem, dawać mu wsparcie nawet poza treningiem w klubie. Da się to zrobić, na przykład poprzez wyznaczanie dodatkowych aktywności fizycznych, jak i edukowanie w celu poprawnego odbierania sygnałów które daje nam organizm.

Całościowy pakiet narzędzi który związany z prowadzeniem fizycznym też u sportowców przygotowuje trener personalny Katowice W tym wypadku program kursu jest prowadzony przez sportowców praktyków, często fachowców w swych dziedzinach. Oczywiste jest, że im mocniej doświadczony oraz wysportowany trener, tym od razu wyższa jakość oferowanych usług, niemniej jednak również wyższa cena. Dlatego takiego trenera powinno się dopasować do własnej osobistej sytuacji życiowej a także ambicji. Dużo uzależnione jest od tego, co chcemy zdobyć i w jakim czasie. Trzeba jednak uważać, bo ceny treningów personalnych są niezwykle zróżnicowane i nie zawsze tak jest, że niższa cena oznacza prowadzenie kursu przez początkującego trenera.

Jeśli koszty treningu personalnego są dla nas za wysokie, możemy spróbować je obniżyć przez skorzystanie z oferty pakietów treningowych. Kupujemy wówczas z góry całą serię treningów personalnych, np. dziesięć lub dwadzieścia, co jest tańsze a także może mobilizować do dalszego działania. Jeśli i tak płacimy za usługę… Można też uprawiać aktywność ruchową w dwójkach albo grupach, zwykle do czterech ludzi. Nie można wtedy wymagać, że trener będzie skupiał swoją uwagę tylko na naszej osobie, ale kwota tego typu usługi często może wynieść wręcz ok. 30 % wyjściowej kwoty. Równocześnie w taki oto sposób możemy osiągać identyczne efekty, co osobiście. Musimy posiadać jedynie chęć do pozytywnych przemian w naszym życiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *