Zdrowie

Stałe aparaty ortodontyczne pozwolą przywrócić naszym zębom prawidłowe dla nich ustawienie.

Naprawę zgryzu przeprowadza się obecnie w całkiem prosty sposób, stosując do tego różne typy aparatów ortodontycznych. Wśród nich wyróżniamy zarówno zdejmowane jak również stałe. Stałe są z pewnością znacząco lepsze. Ze zdejmowanych aparatów mogą zresztą skorzystać jedynie dzieci, dlatego osoba dorosła, która cierpi na krzywy zgryz, od razu powinna rzucić okiem jedynie na ofertę aparatów stałych. Oferta aparatów stałych została jednak ostatnio mocno zróżnicowana.

Dziedzina ortodoncji poszła do przodu i właśnie poprzez to teraz oferuje ludziom różnorodne innowacyjne rozwiązania. Dzięki takim rozwiązaniom dosłownie każdy z nas może zafundować sobie wspaniały uśmiech. A ze nieładnym zgryzem na pewno powinno się walczyć. Ten problem nie jest tylko problemem estetycznym, bo oprócz tego, iż oczywiście pogarsza nasz wygląd, to przede wszystkim może destrukcyjnie wpływać na stan naszych zębów, powodując ich osłabienie i stają się przyczyną licznych innych zaburzeń zdrowotnych.

Aparaty stałe umożliwiają przywrócić zębom prawidłowe dla nich ustawienie i w ten oto prosty sposób korygują zgryz. Konstrukcja aparatu stałego za każdym razem będzie składać się z bardzo podobnych elementów, czyli przede wszystkim z zaczepów a także niewielkich pierścieni, których to typy dostosowywane są poprzez lekarza do zębów pacjenta. Te elementy przytwierdza się w późniejszym czasie do uzębienia pacjenta na stałe. Te pierścienie są w pewnym sensie stelażem, dlatego że to one właśnie przymocowywane są do zębów trzonowych umożliwiając aparatowi samodzielny ruch. W tego typu aparatach kluczową funkcję odgrywają także zamki. Dawniej stałe aparaty ortodontyczne tworzono jedynie z metalu, jednak na dzień obecny właściwie każdy pacjent ma do wyboru zamki wytwarzane z zupełnie innych, przeważnie lepiej prezentujących się materiałów, czyli głównie z ceramiki. Niektóre aparaty stałe są wręcz niewidoczne na zębach. Tworzy się je z przezroczystych drobnych części ceramicznych, jakich z większej odległości faktycznie nie da się dostrzec gołym okiem. To, jaką ostatecznie wielkość będą posiadać poszczególne zamki, zależy również na pewno od wielkości zębów pacjenta.

Na dzień obecny jednak właściwie każdy nowoczesny aparat ortodontyczny jest tak eleganckim produktem, że żaden pacjent nie powinien mieć żadnych obaw przed jego założeniem. Niektórzy są wręcz zdania, iż ma on swój urok. Czasami potrafi być nawet stylowym dodatkiem i intrygującym uzupełnieniem naszego wyglądu zewnętrznego. Znakomita większość ludzi zwraca uwagę na nieładny wygląd zgryzu, ale dużo ważniejsze jest to, że wadliwe ustawienie naszych zębów prowadzi do szeregu innych chorób oraz kłopotów.

W pewnych przypadkach krzywy zgryz bywa źródłem ciągłych bólów głowy. Bardzo często ma może również prowadzić do paradontozy lub wręcz kruszenia się zębów. A czemu mamy się niepotrzebnie męczyć, skoro wszystkie te takie problemy jest możliwość z łatwością rozwiązać? W tym celu trzeba tylko zdecydować się na założenie stałego aparatu ortodontycznego.

Autor: Ortodoncja Chorzów

One thought on “Stałe aparaty ortodontyczne pozwolą przywrócić naszym zębom prawidłowe dla nich ustawienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *